"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Нищо общо с преди: Лайпциг с посредствен старт (видео)

Подгласникът на Байерн (Мюнхен) от предишния сезон РБ (Лайпциг) записа неуспешен старт на новата кампания в германското първенство, след като отстъпи с 0:2 при визитата си на Шалке 04 в среща от първия кръг. “Червените бикове” не показаха нищо от красивата и резултатна игра преди година, с която набързо натрупаха точки и чак до Коледа притесняваха баварците.

Този път бъдещият участник в Шампионската лига се оказа безпомощен срещу далеч по-ефективната игра на “миньорите”. Новият им треньор Доменико Тедеско заложи на нов капитан и по-различна схема в сравнение с миналия сезон.

Считаният за резерва Франко ди Санто получи шанс да започне като титуляр и се представи великолепно, като в 43-ата минута спечели дузпа, реализирана от Набил Бенталеб.

В 73-ата минута друг отличник на терена днес - Йевген Коноплянка, матира отбраната на РБ с второ попадение след контраатака. В последните секунди Даниел Калиджури удари греда.

Гостите започнаха без Емил Форшберг в стартовия си състав, но и влизането му след почивката не промени нещата. Незадоволително се представи и Наби Кейта, за когото ръководството отхвърли оферта от Ливърпул за 75 млн. евро.

Лайпциг ще търси реванш при домакинството си на Фрайбург след седмица, а тимът от Гелзенкирхен ще гостува на новака Хановер 96.