Колебанието на Лайпциг продължи още само полувреме (видео)

Сребърният медалист РБ (Лайпциг) постигна първа победа за новия сезон в Бундеслигата след 4:1 над Фрайбург. Поражението с 0:2 от Шалке 04 в предишния кръг доведе до въпроси дали тимът от Източна Германия не е в криза, а същите мисли със сигурност са се въртели в главите на феновете и след първото полувреме на “Ред Бул Арена” този следобед, след който домакините изоставаха с 0:1. След почивката обаче “червените бикове” прегазиха съперника с четири красиви попадения.

РБ започна силно и създаде три добри възможности за гол, но не успя да ги вкара. За сметка на това Фрайбург стигна до гол при първата си по-сериозна възможност чрез Флориан Нийдерлехнер в 23-ата минута.

През втората част играта на Лайпциг тръгна от самото начало и в рамките на 10 минути обратът вече беше факт след майсторско засичане с глава на Тимо Вернер и находчиво включване в атака на капитана Вили Орбан.

Победителят стана ясен в 71-ата минута, когато Вернер покачи на 3:1, а за края остана най-красивото изпълнение на деня. В 80-ата минута появилият се малко преди това Брума изпрати кълбото в горния ляв ъгъл на Александер Шволов за 4:1.

Минути преди края Николас Хьофлер от гостуващия отбор беше изгонен за два жълти картона.

Отлично за РазенБалшпорт се представи новият централен нападател Жан-Кевин Огюстен, който това лято беше привлечен от Пари Сен Жермен.

И в този мач не се мина без ключовата роля на системата VAR (видеоасистент рефер). Тя влезе в роля първо в 17-ата минута, когато споменатият Огюстен претендираше за дузпа след единоборство на Марк-Оливер Кемпф, но след преглеждането на записите съдиите прецениха, че нарушение не е имало.

Второто задействане на VAR пък се оказа в полза на Лайпциг, като спорният момент отново беше с участието на въпросните двама футболисти. Това се случи в ситуацията при третия гол, като тогава арбитрите гледаха детайлно дали нападателят на домакините не нарушава правилата в опита си да вземе топката, преди да подаде към автора на попадението Вернер.

Така участникът в Шампионската лига ще посрещне паузата с 3 точки в своя актив, докато Фрайбург остава с 1 точка.