Заместникът на Хьоведес провали Шалке 04 (видео)

Новият наставник на Шалке 04 Доменико Тедеско плати скъпо за решението си да се откаже от опитния Бенедикт Хьоведес. В последната среща от втория кръг на Бундеслигата “кралскосините” загубиха с 0:1 при гостуването си на Хановер 96 след груба грешка на сочения за наследник на досегашния капитан Тило Кеерер. В 67-ата минута 20-годишният бранител сбърка при пас в зоната пред наказателното поле, от което се стигна до подаване към Жонатас и гол в мрежата на Ралф Феерман.

Кеерер игра и в предишния двубой в една линия с Налдо и Матия Настасич, докато Хьоведес отново гледаше от пейката в очакване на трансфера си в Ювентус.

До гафа на младока двубоят беше равностоен с много малко чисти възможности и пред двете врати. Съдията подмина по една ситуация за дузпа и в двете наказателни полета, след като прецени, че и при двата случая играта с ръка не е била умишлена.

Иначе авторът на победното попадение Жонатас беше привлечен едва преди няколко дни от Рубин срещу рекордната за Хановер сума от 9 млн. евро. Бразилският нападател се беше появил на терена само пет минути по-рано и за този кратък период беше излязъл на още една възможност. Секунди по-късно той отбеляза дебюта си с важен гол, оказал се победен.

За “96” това е втори пореден успех след завръщането в германския елит. Шалке пък остава с трите точки, спечелени след онова 2:0 над РБ (Лайпциг) преди седмица.