Интересни факти и цифри след 31-ия кръг в Серия "А"

Последният кръг в Серия "А" ни предостави изключително много интересни моменти и резултати. Калчото обещава да бъде интригуващо до самия край на шампионата, който ще бъде на 20-ти май.
Ето как можем да представим 31-ия кръг в Италия под формата на числа:

0 Толкова бяха червените картони в 31-ия кръг от Серия “А”. Броят на изгонените футболисти през настоящата кампания е най-нисък в историята на Калчото.
1 Един гол допусна Ювентус през вторите полувремена в гостуванията си. Попадението на Диабате в срещата между Беневенто и “бианконерите” бе първо, което италианският шампион допуска през вторите 45 минути през 2018-та.
3 Толкова изстрела отправиха футболистите на Фиорентина в срещата с Рома. ‘’Ла Виола’’ спечели с 2:0.
3 хеттрика отбеляза Пауло Дибала в хода на сезона.

8

е броят на последователните загуби за Удинезе.

11

месеца минаха от последното равенство за Милан в среща, играна от 21:45ч. в шампионата. На 13-ти май 2017-та “росонерите” завършват 1:1 с Аталанта.

11

са месеците, в които Интер не бе допуснал загуба в среща, играна от 13:30ч. На 14-ти май 2017 “нерадзурите” губят от Сасуоло с 2:1.

11

точки по-малко в актива на Рома от предходния сезон на “вълците” в елита.

12

дузпи са отсъдени срещу СПАЛ през тази кампания.

12

,836 км. пробяга Антонин Барак за Удинезе в срещата с Лацио.

19

пъти Дженоа завършва първите си полувремена при резултат 0:0.

21

удара отправиха футболистите на Рома по посока вратата на Фиорентина. Римляните загубиха домакинството си с 2:0.

25

са точките, които Наполи спечели през кампанията, изоставайки в резултата.

25

удара отправиха футболистите на Маурицио Сари в двубоя с Киево, завършил с победа за партенопеите с 2:1.