Лацио вече е трети

Римският Лацио се изкачи на трето място в класирането на Серия “А”, изпреварвайки градския си съперник Рома и Интер, който се смъкна на пета позиция. “Орлите” надделяха с 2:1 при гостуването си на Удинезе и събраха 60 точки, колкото има и Рома на четвъртото място. Петият Интер е с 59 точки. Удинезе заема 13-о място с 33 точки, като тимът записа днес осмо поредно поражение в шампионата.

В 13-ата минута Йенс Стригер Ларсен центрира отдясно и Кевин Лазаня атрактивно засече с глава, изпращайки топката в мрежата зад Томас Стракоша.

В 26-ата минута Чиро Имобиле изравни със своя гол №27 в Серия “А” този сезон. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и изпрати топката във вратата на Албано Бицари след асистенция на Сенад Лулич.

Пълният обрат в резултата стана факт в 37-ата минута, когато Луис Алберто получи подаване от Имобиле в наказателното поле на Удинезе и с хубав шут бе точен за 1:2.

През второто полувреме резултатът не бе променен и тимът на Симоне Индзаги взе важна победа преди дербито с Рома след седмица.