Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Интер изпусна златен шанс да влезе в тройката в Серия "А" (видео)

Отборът на Торино постигна изключително ценна победа с 1:0 в домакинството си на Интер в среща от 31-ия кръг в Серия "А''. Единственото попадение в срещата падна в 36-ата минута, когато Адем Ляич наказа стража на гостите с прецизен изстрел от наказателното поле.

Така футболистите на Лучано Спалети изпуснаха златен шанс да се изкачат на трета позиция във временното класиране, след като вчера Рома допусна изненадваща загуба с 0:2 от Фиорентина.

Първата ситуацията в двубоя бе за отбора на Интер, който в 5-ата минута отправи изстрел към вратата на Салваторе Сиригу чрез Антонио Кандрева, който не затрудни стража на домакините. Гостите отговориха с две скоростни атаки, с които обаче бранителите на Интер успяха да се справят. Нападателят на "биковете" Адем Ляич опита да затрудни Самир Ханданович с изстрел от фаул в 16-ата минута, но топката прелетя над напречния стълб. Минута по-късно Антонио Кандрева се озова непокрит в близост до наказателното поле на домакините и отправи силен изстрел, който Сиригу парира.

В следващите минути домакините от Торо приеха играта в собствената си половина, а Интер бе отборът, който владееше топката по-често.

В 30-та минута Салваторе Сиригу направи поредно добро спасяване за тима си, отбивайки с вещина силен удар на Антонио Кандрева от границата на наказателното поле. Шест минути по-късно Торино откри резултата след скоростна контраатака, завършила с премерен изстрел на Адем Ляич, който се бе озовал непокрит на втора греда.

Попадението разстрои играта на гранда от Милано, а това бе видно в припряните действия на футболистите на Лучано Спалети, които започнаха да грешат елементарни подавания. Така резултатът остана непроменен до края на първата част и двата тима се оттеглиха на почивка с преднина от един гол за домакините.

През второто полувреме Интер опита да наложи териториален натиск и още в самото начало Марсело Брозович опита изстрел, който Сиригу улови без сериозни проблеми.

В 54-ата минута домакините имаха реалната възможност да удвоят преднината си след добре засечена топка от Де Силвестри, който се възползва от добро центриране на голмайстора Ляич. Словенският вратар на Интер Самир Ханданович се разтегна и изби в ъглов удар. Три минути по-късно отново Торино пропиля с лека ръка прекрасна ситуация за гол. Адем Ляич нахлу мощно в наказателното поле на "нерадзурите" и потърси далечния ъгъл на Ханданович. Изстрелът му обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб на стража.

В 70-ата минута Рафиня, който замени неубедителния Антонио Кандрева в хода на втората част, можеше да изравни резултата с прекрасен удар по диагонал, който се отби в лявата греда на вратата зад Салваторе Сиригу.

Натискът на Интер се засили в следващите минути, а наставникът на ''нерадзурите" Лучано Спалети замени Борха Валеро с младия нападател Ян Карамо в търсене на изравнително попадение.

В края на срещата отборът на Валтер Мадзари прие играта в собствената си половина, а футболистите на Интер така и не намираха правилната комбинация, с която да вкарат топката във вратата на Сиригу. Тя така и не дойде и в крайна сметка Интер допусна поражение в Торино, с което пропусна да се изкачи на трето място в класирането в Серия "А".

ТОРИНО - ИНТЕР 1:0