Милан се сбогува с мечтите за Шампионската лига (видео + галерия)

Отборът на Милан на практика се сбогува с мечтата да се завърне в Шампионската лига от новия сезон, след като завърши 1:1 с борещия се за оцеляване Сасуоло в последния двубой от 31-ия кръг на Серия А. Седем кръга преди края на шампионата "росонерите" изостават на 8 точки от заветното четвърто място, което в момента се заема от Рома и е на седем от петия Интер.

Противно на логиката гостите откриха чрез Матео Политано четвърт час преди края на двубоя на "Сан Сиро", като това беше пето попадение за сезона за нападателя на Сасуоло, който в миналия кръг вкара и срещу Наполи. Пет минути преди края Милан се добра до равенството чрез резервата Никола Калинич, който не се беше разписвал от дебютния мач на треньора Дженаро Гатузо на 3 декември м.г. За хъпватина това също беше пети гол за кампанията.

Освен разочароващия резултат, Милан понесе и друг сериозен удар. В заключителните минути капитанът Леонардо Бонучи получи жълт картон, който го извади от участие в предстоящия мач с Наполи.

Любопитен факт около двубоя е, че това беше първо равенство между двата тима в историята. До този момент победата бе отивала пет пъти на сметката на “росонерите”, а “неровердите” се бяха поздравявали с четири успеха над именития си съперник.

Двубоят започна ударно за домакините, които създадоха две много добри възможности още в първите 120 секунди на двубоя, но Сасуоло се размина с попадение. Още в шестата минута треньорът на Милан Дженаро Гатузо беше принуден да извърши смяна, като пусна в игра Матео Мусакио на мястото на Алесио Романьоли, който се контузи.

Милан - Сасуоло@@@

Mилан беше по-активният тим, но гостите, които се борят да не изпаднат, се затвориха и не позволяваха на нападателите в “червено-черно” да създават главоболия на вратаря Консили. След около половин час игра обаче стражът на Сасуоло трябва да се намесва на два пъти след удари към вратата му. В 34-ата и Сасуоло създаде опасност, като Джанлуиджи Донарума се намеси с крак след изстрел отдалеч на Матео Политано.

През второто полувреме ситуацията на терена остана същата. Милан играеше по-активно, докато гостите се браенха с всички сили, за да спечелят скъпоценната за оцеляването им точка. Дженаро Гатузо Андре Силва и Никола Калинич в търсене на свежест в предни позиции. Играчите на Милан опитваха да преодолеят сгъстената отбрана Сасуоло с удари отдалеч, като късметът си пробваха Хакан Чалханоолу, Сусо и дори Леонардо Бонучи, който също излезе в предни позиции.

20 минути час преди края се стигна до изключителна опасност пред вратата на Милан, но Донарума спаси, а впоследствие се оказа, че футболистът на Сасуоло, нанесъл удара, е бил в засада. В 75-ата минута обаче младият вратар на “росонерите” беше безпомощен. Матео Политано бешеи зведен зад защитата на Милан и с хубав ударя отправи в далечния ъгъл за 1:0. Голът сякаш даде крила на гостите, които продължиха да атакуват, вместо да се приберат да пазят гола.

“Росонерите” натиснаха съперника, но вратата на Сасуоло сякаш беше омагьосана. Сусо стреля опасно, но топката облиза гредата. В 83-ата минута Калинич беше намерен с центриране пред вратата, но ударът му с глава мина встрани.

В 85-ата минута обаче хърватинът се реваншира за пропуска си след подаване от Матео Мусакио. В добавеното време Калинич отново се извиси над всички и стреля с глава, но Консили спаси.

В драматичните заключителни минути Милан атакуваше с всички сили, но Консили успя да опази вратата си и в крайна сметка гостите си тръгнаха с ценна точка от “Сан Сиро”.

Така Милан пък не успя да съкрати изоставането си от заветното четвърто място в класирането, което в момента заема Рома с 60 точки. “Росонерите” са шести с 52. Сасуоло пък е 14-и с 30.

Милан - Сасуоло 1:1

0:1 - Политано 75

1:1 - Калинич 85

Милан: Донарума, Абате, Бонучи, Романьоли, Родригес, Кеси, Билиа, Бонавентура, Сусо, Кутроне, Чалханоолу.

Сасуоло: Консили, Лемос, Асерби, Пелузо, Лирола, Мацители, Сенси, Мисироли, Роджеро, Берарди, Политано.