Рома се сгромоляса на "Олимпико" срещу Фиорентина (видео)

Отборът на Фиорентина победи с 2:0 като гост Рома в среща от 31-ия кръг на Серия "А". В 7-ата минута Марко Бенаси изненада отбрната на домакините и изведе "виолетовите" напред в резултата. В 39-ата минута Джовани Симеоне бе точен за 0:2, а този резултатът остана непроменен до края.

На скамейката на резервите на Фиорентина бе българският защитник Петко Христов, който не се появи в игра. 19-годишният футболист не за първи път този сезон намира място на пейката на Фиорентина, като бе в групата на тима си и за мача с Интер в Милано от първия кръг.

"Вълците" от Вечния град се нуждаеха от победа на всяка цена в борбата си за класиране в четворката. Засега "джалоросите" остават на трето място с 60 точки, но Интер е само с точка по-назад, а Лацио е с 3 зад градския си съперник. През седмицата Рома загуби с 1:4 от Барселона на "Камп Ноу" в първа 1/4-финална среща от Шампионската лига и днес столичани записаха нов разочароващ резултат. "Виолетовите" пък преследват място в зона Лига Европа и в момента са осми с 47 точки.

Мачът започна отлично за гостите от Флоренция, които още в 7-ата минута излязоха напред в резултата. След центриране от фаул защитата на “джалоросите” не действаше достатъчно внимателно и Марко Бенаси получи шанс да стреля от добра позиция. Алисон бе преодолян и “виолетовите” (в сини екипи днес) смълчаха “Олимпико”.

Тимът на Еузебио Ди Франческо опита бързо да върне гола и в 2-3 ситуации бе доста близо да го стори. В 12-ата минута Един Джеко не успя да се възползва от груба грешка на стража на гостите Марко Спортиело, който изпусна топката, но босненският нападател уцели греда.

Действията се развиваха предимно в половината на гостите, но в 39-ата минута Джовани Симеоне вкара втори гол за Фиорентина. Аржентинският нападател се разходи сред бранителите на Рома и с удар отблизо изпрати топката в мрежата зад Алисон - 0:2.

През второто полувреме домакините се опитаха да притиснат съперника си, но сериозните опасности за вратата на Спортиело не бяха много. В 74-ата минута резервата на Рома Патрик Шик уцели напречната греда с глава, а секунди по-късно същото стори и Федерико Фасио. “Вълците” така и не успяха да стигнат дори до почетен гол и загубиха ценни точки в битката за място в Топ 4.