Маурисио Почетино обвини Ювентус в натиск над съдията

Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино директно обвини шефовете на Ювентус в натиск над съдията на почивката на реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига в Лондон, спечелен от торинци с 2:1.

Аржентинецът сподели, че е видял как президентът на Ювентус Андреа Аниели е разговарял с рефера Шимон Марчиняк преди мача, а на почивката компания му е правел и генералният директор Джузепе Марота. В интерес на истината и двата гола на Ювентус бяха от игра, а не от статични положения.

Ювентус претендираше за дузпа през първото полувреме, когато Дъглас Коща беше повален от Вертонген в наказателното поле.

"Всичко опира в малките детайли, които помагат на клуба да постигне желания резултат. Това е урок за нас. Трябва да си даваме сметка и за нещата, които стават извън пределите на терена", казва Почетино, цитиран от "Телеграф".