Неочакван край за победния марш на Юве (видео)

Малцина са очаквали Ювентус да се препъне срещу новака в Серия "А" СПАЛ 2013, но шампионите стигнаха само до нулево равенство срещу тима от Ферара и дадоха шанс на единствения си преследвач Наполи да се доближи на две точки, ако утре спечели домакинството си на Дженоа. Юве не създаде почти никакви положения срещу един от аутсайдерите в първенството и загуби първи точки през 2018 година. Отборът на Масимилиано Алегри прекъсна серията си от 12 шампионатни победи, но в 10-и пореден двубой не допусна гол във вратата си.

СПАЛ затвърди добрата си форма и е непобеден в 4 поредни мача в Серия "А", като вече е над чертата на изпадащите. Новаците имат 25 точки и изпревариха Кротоне.
Макс Алегри подходи максимално сериозно към визитата във Ферара и заложи на оптимален състав. Единствените, получили почивка, бяха Андреа Бардзали и Марио Манджукич, а Алекс Сандро действаше в по-предни позиции в схемата 4-2-3-1. Атаката на Юве бе изцяло южноамериканска, с Гонсао Игуаин, Пауло Дибла и Дъглас Коща. Мястото на наказания Меди Бенатия в центъра на защитата зае Даниеле Ругани, а в средата на терена си партнираха Миралем Пянич и Блес Матюиди.

Заради контузии мача пропуснаха Хуан Куадрадо и Федерико Бернардески, а Сами Кедира е болен.

Домакините от СПАЛ, които играят в елита за пръв път от 60-те години на миналия век, бяха без ветерана Марко Бориело и Федерико Матиело. Старши треньорът Леонардо Семпличи заложи в предни позиции на Алберто Палоски и Мирко Антенучи, а по двата фланга стартираха Филипо Коста и Мануел Ладзари.

СПАЛ за последно беше домакин на Ювентус през 1973 година в двубой за Купата на Италия и загуби с 0:5. От общо 33 мача срещу торинския гранд СПАЛ има само две победи.

Първото полувреме беше доста разочароващо за Юве. Футболистите на Алегри отстъпиха инициативата в ранната фаза на двубоя, като идеята явно беше да изтеглят домакините и да ги накажат с контраатаки. Първото добро положение се откри пред Алекс Сандро след добър рейд на Дъглас Коща, но Коста се намеси по впечатляващ начин и спаси сигурен гол.

Последва опасен удар на Дибала, а пред другата врата Джорджо Киелини изби коварно центриране на Филипо Коста. В края на полувремето Ювентус се постара да притисне съперника и Квадво Асамоа шутира над вратата, а след това Дибала от пряк свободен удар също стреля в аут.

И след почивката гостите не направиха много, за да стигнат до победата. Алекс Мерет се справи с поредния опит на Алекс Сандро да го изненада, а Дибала стреля покрай вратата от удобна позиция.

Алегри се принуди да пусне в игра Манджукич, а Алекс Сандро се върна като ляв бек. Натискът на "бианконерите" се усили, но защитата на СПАЛ удържаше. При една от контрите на домакините само доброто позициониране на Ругани попречи на Антенучи да намери непокрития Палоски.

В края на двубоя Манджукич пропусна с глава да донесе трите точки на гостите, а след това и Алекс Сандро се провали със слаб удар, който не затрудни Мерет.