Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Хофе с първа победа за годината след мач с 6 гола

Отборът на Хофенхайм надигра с 4:2 гостуващия Майнц 05 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Това беше първа победа за тима от Зинсхайм в германския елит от 13 декември миналата година. По два гола за Хофе реализираха Адам Салай и Андрей Крамарич.

Домакините действаха по-напористо в началото на мача и търсеха откриване на резултата. В 27-ата минута Серж Гнабри изведе Адам Салай, който сам срещу вратаря насочи в мрежата - 1:0. Почти веднага след центъра гостите изравниха. Емил Бергрен изпревари стража след центриране на Даниел Брозински - 1:1. В 43-ата Хофе беше много близо до нов гол. Гнабри нахлу отдясно и шутира, вратарят изби, Гнабри стигна до топката и подаде към Салай, който насочи с глава в напречната греда.

“Сините” искаха повече победата и през втората част. В 67-ата Андрей Крамарич добута топката в мрежата след карамбол в малкото наказателно поле. Топката беше центрирана на втора греда, Кевин Акпогума свали с глава в близост до голлинията, където Марк Ут и Крамарич опитаха на няколко пъти да вкарат и все пак Крамарич насочи в мрежата - 2:1.

В 73-ата Хофе отбеляза и трети гол. Салай беше изведен отдясно, стреля между краката на бранител и порази далечния ъгъл на вратата - 3:1. В 80-ата Майнц върна интригата. След центриране отляво Акпогума неумишлено засече към собствената вратаря, топката се удари в гредата, тръгна към голлинията, където Бергрен чукна за 3:2. В 88-ата домакините реализираха четвърто попадение. Крамарич шутира от фал, стената не свърши никаква работа и топката влетя в десния ъгъл на вратаря.

Хофе е на осма позиция, а бившият отбор на Тодор Неделев е 16-и.