Фрайбург се пребори за точка срещу Хофе

Отборите на Хофенхайм и Фрайбург завършиха 1:1 в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. Андрей Крамарич откри от фаул в 57-ата минута, но в 66-ата Нилс Петерсен се разписа от дузпа и донесе равенството на гостите. Хофенхайм е на 8-о място в класирането, като тимът на Юлиан Нагелсман има 32 точки, а Фрайбург е 13-и с 29.

Хофе взе само една победа от предишните си 7 мача, но в тях срещна някои от фаворитите. Фрайбург пък определено живна след подновяванто на сезона и се отдалечи от опасната зона. Точка в Зинсхайм щеше да е добре дошла за отбора на Кристиан Щрайх и той се стремеше към нея с всички сили.
Двубоят на "Райн-Некар-Арена" започна с домакински натиск и неточни удари на Андрей Крамарич и Адам Салай. Много активен в тези минути беше Серж Гнабри, но останалите в състава на Хофенхайм действаха доста разсеяно.

В 31-ата минута пропуск пред вратата на Фрайбург направи Роберт Зули, а малко преди почивката и десният бек Павел Кадержабек не успя да открие резултата.
Хофе обаче продължи да търси гола и той дойде в 57-ата минута. Перфектно изпълнен пряк свободен удар от Крамарич зарадва феновете на домакините, но само 9 минути по-късно Фрайбург изравни. Попадението беше на Нилс Петересен от дузпа, а нарушението извърши Кевин Фогт.

Четвърт час преди края Кадержабек можеше да донесе победата на Хофенхайм, но ударът му с глава срещна гредата и Фрайбург постигна целта си.