100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Дуисбург на Груев отново е в позиция за атака на Бундеслигата, комичен вратар изуми всички (видео)

Домакинска победа с 2:1 срещу Инголщат 04 изкачи водения от Илия Груев Дуисбург на 4-о място в класирането на Втора Бундеслига. "Зебрите" са с равен брой точки с третия Холщайн Кийл и са сред сериозните претенденти за изкачване в елита.

Мачът започна много по-добре за домакините и те поведоха още в 13-ата минута. Тогава Дан-Патрик Погенберг намери Ахмет Енгин на добра позиция и той откри резултата. Инголщат обаче отвърна моментално и в 18-ата минута изравни чрез Щефан Кучке. Това стана по изключително странен начин. Защитник на Дуисбург върна топката с глава към стража Марк Флекен, който обаче бе влязъл във вратата си и изобщо не следеше играта. Естествено, Кучке, се разписа с лекота.

В края на полувремето ситуацията за гостите се усложни, след като Алмог Коен получи директен червен картон. Това позволи на Дуисбург изцяло да доминира след почивката и в 66-ата минута "зебрите" получиха дузпа за нарушение на Ориан Ниланд. Зад топката застана Борис Ташчи и домакините отново поведоха.

Отборът на Груев не вкара трети гол, но и минималната победа срещу пряк конкурент донесе голяма радост на феновете, които вярват, че любимците им са способни да спечелят промоция за Бундеслигата.

Интересен факт е, че другите мачове днес също завършиха с победи на домакините с по 2:1. В тях Ерцгебирге (Ауе) се наложи над Кайзерслаутерн, Гройтер Фюрт победи Айнтрахт (Брауншвайг), а Унион (Берлин) се справи със Зандхаузен.