Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Груев с поражение като гост на новия лидер във Втора Бундеслига

Българският треньор Илия Груев и неговият Дуисбург загубиха с 1:3 гостуването си на Нюрнберг в двубой от 23-ия кръг на германската Втора Бундеслига. Бехренс набързо даде преднина от два гола за домакините, след като се разписа първо от дузпа в 8-ата, а след това и удвои резултата в 23-ата минута.

Щопелкамп върна един гол малко преди края на първата част, а заедно с него и надеждите на “зебрите”, че могат да си тръгнат с точката от “Макс Морлок Щадион”. В 71-ата минута обаче интригата в срещата бе убита, след като Ловен реализира трети гол във вратата на Дуисбург и оформи крайното 3:1.

С новите три точки Нюрнберг събра 44 и се изравни на върха с Дюселдорф, който стигна само до равенството като домакин на опашкаря Гройтер Фюрт. Със своите 34 точки момчетата на Груев заемат шестата позиция във временното класиране. Третият Холщайн Кийл е с три повече.