Дуисбург на Груев с нова победа, тимът на 3 точки от плейофите за Бундеслигата (видео)

Воденият от Илия Груев Дуисбург продължава с изключително силното си представяне във Втора Бундеслига на Германия. В двубой от 21-вия кръг на шампионата “зебрите” спечелиха с 2:1 гостуването си на закъсалия Дармщат.

Енгин откри резултата в 17-ата минута след самостоятелен пробив отдясно и прецизен удар с десния крак. В 37-ата домакините изравниха, след като Жи-Донг Вон изравни с глава. Пет минути преди края обаче гостите грабнаха трите точки след попадение на Илютченко.

Попадението за момчетата на българския специалист бе доста куриозно, след като те получиха правото да изпълнят непряк свободен удар за бутане на противников играч срещу съдията. След последвалото центриране вратарят на Дармщат отрази първоначалния удар, но при добавката на голмайстора бе безпомощен.

С успеха Дуисбург събра 33 точки в актива си и се изкачи на четвъртото място във временното класиране. Нещо повече, “зебрите” вече са само на 3 точки от тима на Холщайн Кийл, който заема позицията, пращаща на плейоф за влизане в Бундеслигата.