Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Германските треньори на бъдещето изравниха резултата помежду си

Задочният спор на ниво Бундеслига между двамата най-актуални млади наставници в Германия Доменико Тедеско (32 г.) и Юлиан Нагелсман (30 г.) беше изравнен - 1:1. В късния съботен мач от 23-ия кръг Шалке 04 Тедеско надви с 2:1 Хофенхайм на неговия колега от випуск 2013 на треньорската школа. Така роденият в Италия наставник на “миньорите” си върна за поражението с 0:2 през есента.

Преди почивката домакините от Гелзенкирхен изиграха едно от най-силните си полувремена и дръпнаха с 2:0 след голове на талантливите Тило Кеерер (11’) и Брийл Емболо (28’), а още едно попадение на швейцарския национал правилно не беше зачетено заради засада. Груба грешка при втория гол допусна опитният защитник Кевин Фогт.

Вратарят на Хофе Оливер Бауман пък отрази опасен изстрел на Франко ди Санто, а Гуидо Бургщалер и Леон Горетцка пропуснаха от чисти положения.

Бурята пред гостуващата врата обаче отмина и в 78-ата минута стана интересно, тъй като Андрей Крамарич върна единия гол. До края имаше много нерви, караници и остри влизания, но в крайна сметка дори дадените повече от 7 минути продължение не стигнаха на гостите да стигнат до точката.

С този успех Шалке излезе на пета позиция, а съперник е девети.