Капитан Петерсен спаси Фрайбург в дъжда (видео)

Обичайният заподозрян Нилс Петерсен бе главното действащо лице за Фрайбург при домакинството на Вердер (Бремен) и донесе минимален успех на своя отбор - 1:0. Нападателят стана автор на единственото попадение под неспирния дъжд на “Шварцвалд щадион”, като то дойде от дузпа в 24-ата минута.

През второто полувреме домакините получиха още един 11-метров наказателен удар, който обаче бе пропуснат от Яник Хаберер две минути преди края на редовното време. Между двете дузпи гостите от Бремен бяха доста по-активни и настоятелни от съперниците си, но не успяха да стигнат до гол и така останаха на ръба на зоната на изпадащите.

Голът бе под №50 за Петерсен в Бундеслигата и под №30 за него с екипа на Фрайбург в елита. Капитанът има и 21 попадения за отбора във Втора Бундеслига.

С днешните три точки Фрайбург събра общо 28 и се намира на дванадесета позиция, докато Вердер е на петнадесето място с 23 точки, колкото има и шестнадесетия в таблицата - Майнц 05.