Еспаньол се разигра в края, но победата пак избяга

Малшансът спря Еспаньол от обрат при домакинството на Виляреал в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Каталунците изоставаха с 0:1 до 85-ата минута, но успяха да изравняват, а в добавеното време удариха греда.

Силният им завършек на срещата обаче пак не беше достатъчен за победа, която избягва на тима от шест кръга насам. Еспаньол е чак на 16-а позиция от 20 отбора, докато Виляреал е с десет позиции по-нагоре.

Началото беше за “жълтата подводница”. Гостите удариха греда и поведоха в 25-ата минута чрез Родриго Ернандес.

Авансът се задържа цял час, за да дойде 85-ата минута. Тогава Естебан Гранеро майсторски насочи топката в мрежата от пряк-свободен удар.

Еспаньол продължи да натиска и в последната си атака Лео Баптищао уцели гредата, а след това Серхио Гарсия и Жерард Морено пропуснаха в рамките на секунда-две.