Много емоции и 4 гола във Виго

Отборите на Селта и Еспаньол направиха 2:2 в двубой от 23-ия кръг на испанското първенство, игран на “Балаидос”. Максимилиано Гомес реализира две попадения за "небесносините" (31 и 80), а за гостите точни бяха Лео Баптищао (11) и Жерард Морено (86).

Барселонци първи стигнаха до гол. В 11-ата минута домакините загубиха топката, Жерард Морено центрира и Лео Баптищао се разписа за 0:1. В 26-ата Макси Гомес пропусна отличен шанс. Пет минути по-късно нападателят на галиския тим изравни резултата. Капитанът Уго Майо центрира отдясно, а Гомес беше оставен да стреля към далечния ъгъл. В 37-ата Диего Лопес направи забележително спасяване след контраатака на домакините, ръководена от Яго Аспас  и завършена от Макси.

В 65-ата стражът на “папагалчетата” отново се превърна герой след впечатляваща реакция след нов изстрел на Макси. В 80-ата Гомес вкара втория си гол в срещата. Емре Мор спечели терен на скорост, топката стигна до Макси, след чийто удар имаше рикошет, който помогна за гола. В 86-ата резултатът отново беше изравнен. Жерард Морено получи добра топка на ръба на наказателното поле и я изстреля по диагонала, матирайки вратаря Рубен Бланко за крайното 2:2.

Селта е на осма позиция, а Еспаньол - на 15-а.