Фрайбург изпусна победата при завръщането на Обамеянг

Блестящата серия на Фрайбург продължи и на един от най-тежките за гостуващите тимове стадиони в Бундеслигата - “Сигнал Идуна Парк”. Играчите на Кирстиан Щрайх не загубиха срещу Борусия (Дортмунд) след 2:2, а в същото време поредицата от мачове без загуба на отбора вече се простира в цели осем двубоя, които разделени изглеждат така - четири победи и четири поражения.

Завръщането в игра на Пиер-Емерик Обамеянг сякаш остана на заден план, а феновете на домакините дадоха да се разбере какво мислят по темата за евентуалното му напускане. Ултрасите издигнаха транспарант, който казваше всичко необходимо - “Никой не е по-голям от клуба”.

Непримиримият Нилс Петерсен бе в главната роля и в този съботен следобед, макар че Шинджи Кагава даде ранна заявка за място в светлината на прожекторите, откривайки резултата след само 10 минути. Японецът даде аванс на Дортмунд с отличен ножичен удар с десния крак, реагирайки след разбъркване в наказателното поле на гостите, завършило сп опадение.

Малко след това Петерсен взе нещата в свои ръце и изравни в 21-ата минута. Германският нападател бе безкомпромисен от непосредствена близост и намери топката между трима противникови футболисти, за да изравни - 1:1. Вратарят на Борусия Роман Бурки бе близо до огромен гаф малко преди почивката и в 39-ата минута спря удар, но топката мина под ръцете му и се търкулна към вратата, но той все пак я спря на гол линията и двата тима се прибраха в съблекалните при равенство след 45 минути.

В 68-ата минута съобразителността на Петерсен смълча хилядите по трибуните на “Сигнал Идуна Парк”. Острието на Фрайбург се възползва от лоша комуникация и ужасяващ пас между двама от защитниците на Борусия и с перфектен прехвърлящ удар от около 40 метра матира излезлия напред Бурки - 2:1.

Напълно в реда на нещата домакините се хвърлиха на донякъде отчаян финален щурм, който даде резултат, и то в последните секунди. Буквално с изтичането на триминутното продължение Дортмунд изравни, а в герой се превърна Джереми Толян. Защитникът донесе точката на своя тим с шут по земя, който премина през гората от тела в наказателното поле и попадна във вратата за крайното 2:2.

Националният селекционер на Германия Йоаким Льов изгледа срещата от трибуните.

След днешната точка Дортмунд е на пето място в класирането с общо 31 пункта, а Фрайбург се намира на дванадесето място със седем по-малко.