Вердер стори всичко по силите си, но и това не стигна (видео)

Вердер (Бремен) изигра силен мач при домакинството си на Херта (Берлин), създаде куп положения, но така и не успя да вкара гол и последният сигнал дойде при 0:0. По този начин след 20 изиграни двубоя отборът от Севера остава на опасното 16-о място, от което може да изпадне във Втора Бундеслига.

Домакините отправиха 14 изстрела към вратата, но нямаха никакъв късмет. В 10-ата минута те вкараха гол чрез Максимилиан Егещайн и първоначално реферът Бастиан Данкерт го зачете, но след това го отмени въз основа на повторението, на което се видя как при атаката Томас Дилейни удря в лицето Фабиан Лустенбергер. За симулация не можеше и дума да става, като бранителят на Херта дори беше заменен заради получената травма.

Столичани пропуснаха своя голям шанс в 68-ата минута, когато току-що влезлият в игра Ведад Ибишевич не съумя да реализира на празна врата.

В 74-ата Теодор Гебре Селасие и Жером Гондорф пропуснаха от чиста ситуация един след друг в рамките на секунда-две.

Шансът обърна гръб на Вердер и след изтичането на добавеното време, когато Егещайн насочи кълбото към мрежата, но то се удари в тялото на застаналия пред голлинията Джордан Торунарига.

Тимът от Бремен няма победа от 9 декември насам и следващите го Хамбургер ШФ и Кьолн вече са много близо. Херта също не се радва на силен сезон и заема 11-а позиция.