Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:2

Хамбургер ШФ не се даде във втори пореден мач (видео)

Борещият се за оцеляването си Хамбургер ШФ спечели втора поредна точка след 1:1 у дома срещу Хановер 96 в Бундеслигата. Независимо от това тимът остава под чертата и след 21-ия кръг, но пък е само на една победа разстояние от спасението.

Отборът от “Фолкспаркщадион” не е триумфирал за първенство от 26 ноември насам, заради което вече има и нов наставник в лицето на Бернд Холербах.

Днес “шпортферайн” се оказаха догонващи след 37 минути, когато Ивер Фосум заби красив гол с далечен изстрел. Домакините можеха да изравнят още преди почивката, но в 44-ата минута Боби Ууд пропусна сам срещу вратаря.

Гостите от Хановер не се възползваха от силното си начало на второто полувреме, когато можеха да си подсигурят успеха. В 51-ата минута Ихлас Бебу също се издъни в ситуация едно на едно с вратаря.

Хамбургер стигна до попадението чак в 86-ата минута, когато Филио Костич засече центриране от фал.

И това обаче не беше всичко, защото в добавеното време Кириакос Пападопулос се принуди да спира Мартин Харник с нарушение, за което получи втори жълт картон. “96” обаче нямаха шанс да се възползват от численото си превъзходство, защото последвалото неточно изпълнение на прекия свободен удар беше последното събитие в срещата.