"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Мюлер и Левандовски сломиха непокорния Вердер (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) срещна сериозен отпор от Вердер (Бремен), но все пак намери сили да спечели с 4:2 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата, с което вече има аванс от 16 точки на върха. Томас Мюлер и завърналият се след контузия Роберт Левандовски вкараха по два гола, за да пречупят гостите, които първо бяха повели с 1:0, а след това и бяха изравнили за 2:2 в 74-ата минута. Това е шести пореден успех за баварците в първенство, докато Вердер е на опасното 16-о място, от което може да се изпадне.

Исканият от Евертън Хуан Бернат беше титуляр за шампионите. Испанският краен защитник рядко започва от първата минута и по тази причина “карамелите” вече преговарят за евентуалния му трансфер. Днес Бернат имаше шанса да играе, защото Дейвид Алаба е контузен.

Треньорът Юп Хайнкес отново заложи едновременно и на Ариен Робен, и на Франк Рибери, които с Томас Мюлер и Хамес Родригес да помагат на централния нападател Роберт Левандовски.

Гостите от Бремен нямат успех от началото на декември. Те започнаха само с един офанзивен футболист в лицето на Макс Крузе.

Макар домакините да стартираха силно, първата опасност беше пред тяхната врата, когато в 8-ата минута Крузе насочи с глава и топката срещна страничната греда.

Байерн отговори с опасен удар на Рибери в 12-ата минута, който обаче беше спасен от вратаря Иржи Павленка.

Отборът от Бремен показа стабилна игра в отбрана и не пропускаше шанса си да атакува. Така в 25-ата минута Крузе събра няколко футболисти на домакините покрай себе си и пусна пас към Гондорф, който надхитри Йошуа Кимих и промуши топката между краката на Свен Улрайх за 0:1.

И след това гостите продължиха да са опасният отбор за ужас на очакващите разгром запалянковци на "Алианц Арена".

Нелогично на фона на показаното до момента, в 41-ата минута защитата на Вердер позволи на Жером Боатенг да намери Мюлер в наказателното поле с пас от центъра, след което последва гол за 1:1.

След размяна на няколко опасни през второто полувреме се стигна до 63-ата минута, когато Левандовски се извиси и забоде кълбото в мрежата за 2:1.

Байерн (Мюнхен) - Вердер (Бремен) 4:2@@@

Вердер обаче пак наруши спокойствието на шампионите, след като центриране в 74-ата минута завърши с автогол на Никлас Зюле - 2:2.

Левандовски не смяташе да оставя така нещата и само две по-късно възстанови преднината на Байерн - 3:2.

В 84-ата минута майсторски пас на Хамес Родригес изведе Мюлер за 4:2. Това беше стотният гол на германския национал в Бундеслигата.

След седмица Байерн го очаква ново домакинство - на Хофенхайм, който е единият от двата отбора, които го победиха досега през кампанията.