Исторически успех за Леганес, Алавес също на 1/4-финал (видео)

За първи път в историята си Леганес се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. Това стана факт след драматичен реванш срещу Виляреал, загубен с 1:2. Тимът на Асиер Гаритано обаче бе спечелил първия мач с 1:0 и благодарение на гола си на чужд терен продължава напред.

Виляреал започна по-добре, а Карлос Бака направи два сериозни пропуска в първия четвърт час. В средата на полувремето Пабло Форналс изскочи сам срещу вратаря Нерео Шампейн, но стреля право в него. Това бе една от многото добри намеси на аржентинския страж, който има основна заслуга за крайния успех на Леганес.
В 31-ата минута Набил Ел Зар получи пас от дълбочина, показа добра скорост и технично прехвърли вратаря на домакините Мариано Барбоса. Това направи много сложна задачата на "жълтата подводница", защото отборът вече се нуждаеше от поне три безответни гола.

Шампейн спаси поне три чисти положения още преди почивката, но след нея натискът на Виляреал се усили. В 48-ата минута Даниел Раба беше изпуснат в наказателното поле и от няколко метра нямаше как да сгреши. Домакините продължиха да обстрелват Шампейн, който беше непробиваем. В игра се появи и новото попълнение Роджър Мартинес, но той не впечатли. Друга резерва - Денис Черишев, върна надеждите на Виляреал с попадение в 89-ата минута, но Леганес не се огъна в края и постигна целта си.
Задачата на Алавес срещу скромния Форментера беше много по-лесна заради успеха с 3:1 в първата среща. Домакините направиха доста пропуски, но все пак наложиха волята си след почивката. Резултата откри Елмир Демирович в 55-ата минута, когато технично чукна топката покрай стража на Форментера. Крайното 2:0 оформи Алфонсо Педраса в добавеното време с хубав изстрел по диагонала.