Севиля разпарчетоса турски тим в Лига Европа (видео)

Рекордьорът по спечелени купи (5) в Лига Европа Севиля разби с 6:0 Акхисарспор в среща от втория по сила европейски клубен турнир. На "Естадио Рамон Санчес Писхуан" зрителите видяха истински рецитал на "рохибланкос", които зарадваха почитателите си с чудесна игра и серия от попадения.

Още в седмата минута Роке Меса наказа сръбския вратар на турците Милан Лукац, който няма да запомни с нищо добро тази севилска вечер. Само 120 секунди след това Пабло Сарабия направи 2:0 за домакините. Опитният халф порази целта от дузпа, матирайки Лукац с премерен удар с левия крак.

В 35-ата минута стражът на Акхисарспор допусна един от най-комичните голове в състезанието. Не толкова силен удар със задна ножица свари сърбина неподготвен, а след търкулване на топката, отбиване от гредата и в тялото на Лукац, резултатът стана 3:0 за Севиля. Този гол разсмя доста зрители, а испанците продължиха да търсят още и не се спряха.

След почивката и Луис Муриел прати топката в мрежата. Колумбийският национал намери стража на турците неподготвен с изстрел от средна дистанция. В 60-ата минута холандецът Куинси Промес направи 5:0 след разбъркване в наказателното поле на гостите, а Габриел Меркадо покачи на 6:0 с точен шут в 67-ата минута.

Така Севиля поработи добре за своята голова разлика и направи важна крачка към елиминациите в Лига Европа. Все пак е рано да се правят прогнози в тази група, тъй като в предния кръг играчите на Пабло Мачин паднаха при визитата си на Краснодар в Русия.

Севиля - Акхисарспор 6:0