Четири минути отдалечиха Селтик от следващата фаза (видео)

Шансовете на Селтик да продължи в следващата фаза на Лига Европа значително намаляха, след като шампионът на Шотландия допусна загуба с 0:2 при гостуването на Лайпциг. Два гола в рамките на четири минути осигуриха успеха на германците. Куня и Брума се разписаха между 31-ата и 35-ата минута.

"Детелините" бяха без Браун, Рогич и Форест поради контузии и наказание и пристигнаха със знанието, че никога не са печелили в Германия. Те се справиха с първоначалния натиск на домакините, но след половин час игра Куня откри резултата, след като Боята не успя да пресече центриране на Сабицер. Малко по-късно Сараки центрира за Брума, който прати топката покрай Гордън със силен удар.

В Лайпциг имаше много промени от последния мач в Бундеслигата, но това не попречи на тима да доминира. Домакините имаха превес и след почивката, а Селтик рядко стигаше до вратата на съперника.