Зенит громи за Купата на Русия, Енисей на Занев също продължава

Зенит не срещна никакви трудности срещу втородивизионния Волгар-Газпром и го елиминира на 1/16-финалите за Купата на Русия след победа с 4:0. Завърналият се след контузия Александър Кокорин вкара един от головете за питерци, които играха с по-голяма част от резервите си.

Двубоят на стадиона в Астрахан започна с ранен гол на ветерана Александър Анюков. В 35-ата минута Роберт Мак направи 2:0, а Антон Заболотний реши всичко в 61-ата. Влезият като резерва Кокорин оформи крайния резултат в 88-ата минута.

Енисей отстрани Луч-Енергия, но Петър Занев не игра за тима от Красноярск. Марат Сагиров даде аванс на домакините от Владивосток, но Енисей направи пълен обрат с голове на Дарко Бодул и Фегор Огуде, които, подобно на Занев, пристигнаха преди началото на сезона от несъществуващия вече Амкар.

За осминафиналите се класира и Ростов. Отборът на Валерий Карпин разгроми с 4:0 като гост Сизран-2003. Резултата откри Елдор Шомуродов в 21-ата минута, а до почивката се раззписа и Антон Салетрос. През второто полувреме две попадения добави исланският национал Видар Кяртансон.