Кризата е налице: Спартак (М) с Попето се провали в 4-и пореден мач

Спартак (Москва) стартира сезона с амбициите за участие в Шампионската лига и преследване на титлата в Русия, но представянето на тима до момента е пълен провал. Днес столичният гранд загуби с 0:1 у дома от Ростов и се смъкна на 5-о място в класирането, а разликата от водача Зенит е 7 точки.

Единствения гол на "Откритие Арена" реализира Александър Зуев в 67-ата минута. Халфът наказа бившите си съотборници и прати Ростов на трето място във временното класиране.
Ивелин Попов беше резерва за Спартак и влезе в игра малко след гола. Българският национал обаче не можа да помогне на домакините да избегнат загубата. В последните си 4 шампионатни мача отборът на Масимо Карера има едва 2 спечелени точки и два отбелязани гола.

Софиан Хани пропусна най-чистото положение за Спартак преди почивката. Домакините бяха по-добрият отбор, но всеки път бъркаха при последния пас.

Ростов напипа слабостите в защитата на спартаковци и през второто полувреме заигра по-смело. В 67-ата минута Тимофей Калачов подаде на Зуев, той уцели гредата, но после спокойно търкулна топката в мрежата.

След седмица Спартак ще се опита да прекъсне "черната" си серия при гостуването на Енисей, а Ростов е е домакин на Оренбург.