Дебютният гол на Маркизио не спаси Зенит от първа загуба (видео)

Фаворитът за титлата в Русия Зенит регистрира първа загуба от началото на сезона. Отборът на Сергей Семак отстъпи с 1:2 при гостуването си на Анжи, който допреди седмица беше на дъното в класирането. Още по-изненадващо е, че питерци допуснаха обрат, след като поведоха в резултата с гол на новото си попълнение Клаудио Маркизио, а победното попадение за Анжи падна в момент, в който тимът от Махачкала вече беше с човек по-малко заради червен картон на Дмитрий Белоруков.

Преди седмица Анжи изненада Динамо (Москва) като гост, но никой не очакваше да се противопостави успешно на Зенит. През първото полувреме вратарят на домакините Юрий Дюпин направи няколко важни спасявания. особено впечатляваща беше намесата му след удар от няколко метра на Бранислав Иванович.
Зенит излезе напред в 47-ата минута. Артьом Дзюба отклони топката с пета към Себастиан Дриуси, който нанесе много красив удар, но напречната греда го лиши от гол. Кълбото обаче се върна на крака на Маркизио и италианецът вкара първия си гол с екипа на питерци.

В 66-ата минута Александър Кокорин можеше да реши всичко, но отново Дюпин спаси. В 71-ата при едно разбъркване Андрес Понсе изравни при едно разбъркване, но малко по-късно Белоруков получи директен червен картон за високо вдигнат крак срещу Дзюба.

Очакваше се до края Зенит с всички сили да търси победата, но най-неочаквано Анжи нанесе втори удар по амбициите на гостите. В 80-ата минута Игор Смолников фаулира Роланд Гиголаев в наказателното поле и реферът Алексей Матюнин посочи бялата точка. Владислав Кулик не сбърка и донесе победата на Анжи.

Успехът позволи на тима от Махачкала да се изкачи на 13-о място с 9 точки. Зенит е лидер, с аванс от 3 точки пред Краснодар, който ще гостува на "Санкт Петербург Арена" в следващия кръг.