Вихрен нанесе първа загуба на Миньор у дома

Отборът на Миньор (Перник) допусна първа домакинска загуба, след като позволи на Вихрен (Сандански) да го излъже с 2:1 на “Стадиона на мира” в двубой от шестия кръг на Югозападната Трета лига. Поражението остави Миньор на десето място във временното класиране с актив от 7 точки. С успеха в Перник Вихрен задмина “чуковете” и вече е седми с 9 точки на сметката си.

Гостите показаха завидна ефективност и с две контраатаки решиха мача. Срещата започна равностойно, с леко надмощие на перничани. От своя страна гостите използваха всяко единоборство, за да убиват темпото с искане за лекарска помощ, пише официалният сайт на “чуковете”.

В 23-та минута хубава атака отляво завърши с пас на Манолов към Чаворски, но нападателят бе париран миг преди да шутира. Десет минути по-късно Савов нахлу в наказателното поле, но вместо да потърси завършващ удар, върна топката назад и сгреши. Полувремето отиваше към края си, когато изритана напред топка попадна в Милен Златков. Младокът надбяга централните бранители и пусна топката покрай Леонтиев за 0:1.

В 47-та минути Чаворски стреля от границата на наказателното поле, но Кунчев отрази удара. Малко след това шут на Иво Иванов мина на сантиметри над гредата. Последваха нови спасявания на Кунчев след удари на Иванов и Манолов.

В 64-та минута Миньор имаше основателни претенции за дузпа, но Християна Гутева не посочи бялата точка. Малко по-късно резервата Абрахам Дрансари изскочи зад защитата и реализира втори гол за Вихрен. В 82-та минута Манолов върна един гол, изпреварвайки Кунчев, а в самия край Селимински пропусна да се разпише отблизо.