Германея и Оборище не успяха да се победят в здрав мач

Отборите на Германея и Оборище завършиха наравно 1:1 в Сапарева баня в среща от 6-ия кръг на Югозападната трета лига. Двата отбора направиха здрав мач с положения и пред двете врати. Домакините поведоха в 8-та минута чрез Юлиан Аргиров. При опит за центриране топката се завъртя коварно и изненада вратаря на гостите. Още в следващата атака главният съдия Йордан Воденичаров отсъди дузпа в полза на гостите. Тя бе бурно оспорвана от футболистите на Германея. Вратарят Евгени Спасов майсторски обаче отрази удара от бялата точка на Георги Стефанов. Оборище все пак стигна до изравнителен гол пет минути преди края на полувремето. Владимир Каптиев проби и върна топката към точката на дузпата и Станислав Георгиев с точен удар изравни. През второто полувреме гостите от Панагюрище водени от неостаряващия Ванчо Траянов натиснаха, но Лъчезар Георгиев направи на два пъти непростими пропуски, а Спасов майсторски отрази удари на Траянов и Мурад Ибраим. В последната минута нападател на Германея остана сам срещу вратаря, но пропусна да донесе победата на домакините. Наставникът на гостите Войн Войнов започна без капитана на отбора Любомир Гуцев и Георги Кременлиев и това също даде отражение. Във временното класиране Германея е на 5-то място с 13 точки, а Оборище е на 4-то със същия актив.