Лесна победа за Севиля, Гоналон с дебютен гол

Севиля не срещна никакви трудности с чешкия Сиигма (Оломоуц) и стана последният отбор, който си осигури участие в групите на Лига Европа. Тимът от Андалусия спечели с 3:0 на "Рамон Санчес Писхуан", а привлеченият от Рома халф Максим Гоналон отбеляза дебютния си гол с екипа на новия си клуб.

Гоналон откри резултата в 21-ата минута, след като се пребори за топката пред наказателното поле на гостите и с левия крак я прати в мрежата.  Пет минути по-късно Мартин Неспор от Сигма скочи пред вратаря Милош Бухта и с глава си вкара автогол.

През второто полувреме севилци намалиха оборотите, но въпреки това стигнаха до още един гол. Негов автор стана Висам Бен Йедер в 75-ата минута, когато при бърза контра беше изведен на стрелкова позиция и не сбърка.

Севиля е отборът с най-висок коефициент от всички в Лига Европа и ще е сред водачите на групи на днешния жребий в Монте Карло.

СЕВИЛЯ - СИГМА (ОЛОМОУЦ) 3:0