Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Един гол не стигна на Кукеши за обрат срещу Торпедо и среща с Лудогорец

Отборът на Торпедо (Кутаиси) се класира с голям късмет за плейофа в Лига Европа. Днес грузинците загубиха с 0:2 гостуването си на албанския Кукеши, но победата с 5:2 в първия мач им бе достатъчна и с общ резултат 5:4 се промъкнаха напред. Там пък те ще срещнат българския шампион Лудогорец.

Домакините на “Елбасан Арена”  дадоха всичко от себе си в търсене на обрат. Те поведоха с гол от дузпа на Реджиналдо в 29-ата минута, а след това в 75-ата минута футболистът от Мозамбик вкара и второ попадение отново от бялата точка. В заключителните минути албанците потърсиха и трети гол, който щеше да ги класира напред заради двете попадения на чужд терен в първия двубой, но такова не падна и Торпедо ликуваше след края на срещата.

Цял мач за гостите отново записа българинът Лазар Марин, който вкара един от головете за своя тим в първия сблъсък в Грузия.

Така Торпедо се добра до плейофния кръг в Лига Европа и там ще се изправи срещу Лудогорец. Първата среща е в Грузия на 23 август, а реваншът е в Разград на 30 август.