Партизан би в Дания, две победи за Белгия срещу Полша

Датският Нордселанд претърпя поражение от Партизан с 1:2 у дома в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Домакините показаха, че са в слаба форма от началото на сезона и бяха надиграни от сръбския гранд. Рикардо Гомеш и Горан Закарич отбелязаха головете за “гробарите”, а Матиас Расмусен върна едно попадение за Нордселанд

Олимпия (Любляна) разгроми с 3:0 ХИК (Хелзинки) и е много близо до плейофите в Лига Европа. Исаак Абас се разписа два пъти във вратата на финландците, а Рок Кронаветер беше точен от дузпа.

Белгийските Гент и Генк записаха победи срещу съперници от Полша. Гент взе минимален успех с 1:0 като гост  на Ягелония благодарение на попадението на Джонатан Давид в 85-ата минута. Генк пък се наложи с 2:0 у дома над Лех (Познан). Головете бяха дело на Руслан Малиновски и Мвана Самата.

В един от най-завързаните двубои тази вечер Базел удари с 1:0 като гост Витес. Голът за швейцарците падна в последната минута, а негов автор стана бившият футболист на Витес Рики ван Волфсвинкел.