Ракитич: Поредна луда вечер за всички нас

Авторът на победната дузпа за Хърватия срещу Дания  Иван Ракитич беше изтощен от емоции след драматичния успех след изпълнение на дузпи над "червения динамит". Двата тима завършиха 1:1 след редовното време и продълженията, а при дузпите стражът на Хърватия Даниел Субашич отрази три удара.
ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК!
На Ракитич се падна отговорността да изпълни решителния наказателен удар и футболистът на Барселона не трепна и направи безпомощен Каспер Шмайхел.

"Невероятно е. Бог беше с нас. Субашич изигра невероятен мач, спаси три дузпи. Поколението ни заслужава този четвъртфинал. Беше много тежко, през второто полувреме нямахме много сили. Това е поредна луда футболна вечер за всички нас", каза Ракитич.