Шоу на Мусерский и чиста победа на Русия над Япония (видео)

Европейският шампион Русия записа 4-а поредна и общо 8-а победа във Волейболната лига на нациите. Волейболистите на "Сборная" биха без затруднения Япония с 3:0 (25:16, 25:22, 25:23) във втория си мач от турнира в Група 14, игран късно снощи пред близо 1500 зрители в зала "ЕмЕйчПи Арена" в германския град Лудвигсбург.

По този начин момчетата на Сергей Шляпников са 3-и във временното общо класиране със 8 победи, 3 загуби и 25 точки, с което почти сигурно ще се играята финалите на Лигата в Лил (Франция). Япония пък е на 10-о място с 5 победи, 6 загуби и 13 точки. Днес, в последния ден на турнира, Русия ще играе срещу домакините от Германия, а "самураите" излизат срещу Аржентина.

Първия гейм мина изцяло под диктовката на Русия и звездата й Дмитрий Мусерский - 25:16. Втората част тръгна равностойно, след което "Сборная" се откъсна в резултата след силни сервиси на Егор Клюка. Все пак, Япония стигна до равенство при 20:20, но в крайна сметка руската блокада се оказа решаваща за крайното 25:22. Въпреки, че и третия гейм бе равностоен, Русия водеше почти през цялото време благодарение на Мусерский подкрепен от Антон Карпухов и Дмитрий Волков. Така се стигна до 25:23 и 3:0 за европейските шампиони.

Над всички за "Сборная" бе Дмитрий Мусерский с 18 точки (2 блока и 64% ефективност в атака) за победата. За японците Исеи Отаке реализира 15 точки (44% ефективност в атака).