Германия даде само гейм на Аржентина (видео)

Волейболистите от националния отбор на Германия записаха първа домакинска победа и общо 5-а в Лигата на нациите. Възпитаниците на италианската легенда Андреа Джани дадоха само гейм и надделяха над Аржентина с 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:22) във втората си среща от турнира в Група 14, на който са домакини, играна снощи пред над 1500 зрители в "ЕмЕйчПи Арена" в Лудвигсбург.

Така Бундестима е на 9-о място във временното общо класиране с 5 победи, 6 загуби и 17 точки, като запазва единствено теоретични шансове за класиране на финалите на Лигата. Аржентинците пък остават 14-и със само 2 победи, 9 загуби и 8 точки. Днес, в последния ден на турнира, Германия ще играе с европейския шампион Русия, а "гаучосите" с Япония.

Домакините започнаха силно в първия гейм и постепенно наложиха играта си, за да го вземат в крайна сметка с 25:19 след атака на Рубен Шот. Германия водеше и във втората част с 16:11, но след което допусна няколко грешки, които позволиха на Аржентина да се върне в гейма. Все пак, момчетата на Андреа Джани удвоиха аванса си след ново 25:19 благодарение на Симон Хирш. След като почнаха с 0:3 в третия гейм, "гаучосите" се разиграха и водени от капитана си Мартин Рамос стигнаха до 16:13, за да го спечелят след 25:20. Четвъртата част бе много равностойна, но Германия успя да надделее с 25:22 с помощта на влезлия като резерва Кристиян Фром и спечели с 3:1.

Най-полезни за Бундестима станаха Симон Хирш (4 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака) и Мориц Райхерт (2 аса и 52% ефективност в атака) със 17 и 16 точки за победата. За аржентинците Кристиан Поглажен (44% ефективност в атака) и Мартин Рамос (40% ефективност в атака) се отчетоха с по 12 точки.