Япония матира Германия за победа №5! 18-годишният Нишида отново герой (видео + снимки)

Националният волейболен отбор на Япония поднесе още една изненада в Лигата на нациите, след като буквално излъга и се наложи над домакините от Германия с 3:2 (25:22, 21:25, 25:15, 20:25, 15:12) в първия си мач от турнира в Група 14, игран снощи пред малко над 1000 зрители в "ЕмЕйчПи Арена" в Лудвигсбург.

Така "самураите" се намират на 9-о място във временното общо класиране с 5 победи, 5 загуби и 13 точки. Бундестима е 10-и с 4 победи, 6 загуби и 14 точки. И двата тима имат минимални шансове да се класират за финалите на Лигата. Днес (16 юни) Япония ще играе срещу европейския шампион Русия, който късно снощи се наложи над Аржентина с 3:0, докато Германия се изправя срещу "гаучосите".

В първия гейм имаше много сериозна борба и бе равностоен почти до края. Германците показаха силата си на сервис, но Япония игра без много грешки и поведе след 25:22. Втората част бе равностойна до 11:11, след което благодарение на влезлият като резерва за Бундестима Симон Хирш домакините изравниха след 25:21. Японците играха много стабилно в посрещане и в защита в третия гейм, докато в състава на Германия видимо липсваше дисциплина. Това се оказа решаващо и азиатците дръпнаха след убедителото 25:15. Домакините показаха по-добра игра в атака и на блокада в четвъртата част и успяха да стигнат до тайбрек след 25:20. В него, обаче, Германия допусна много грешки и в крайна сметка Япония спечели с 15:12 и 3:2 след два аса на Масахиро Янагида.

Най-полезен за японския тим бе Юджи Нишида с 24 точки (3 аса и 55% ефективност в атака) за победата. А Масахиро Янагида добави още 17 точки (4 аса и 57% ефективност в атака) за успеха. За Бундестима капитанът Кристиян Фром реализира 20 точки (1 блок и 53% ефективност в атака), а Тобиас Крик завърши с 14 точки (4 блока и 56% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.

ГЕРМАНИЯ - ЯПОНИЯ 2:3 (22:25, 25:21, 15:25, 25:20, 12:15)