Белгийци вкараха 4 на Кариус в Истанбул

Тимът на Бешикташ претърпя тежка загуба с 2:4 на своя стадион "Водафон Арена" от Генк в мач от група "I" на Лига Европа. Така отборът от Истанбул записа второ поредно поражение в надпреварата, като остана на последно място в групата с актив от три точки.

Двата гола на Вагнер Лов (74, 86) не се оказаха достатъчни на "черните орли", които губеха на почивката само с 0:1. Самата беше точен в 23-ата минута, когато разстреля от въздуха Лорис Кариус. Отново той в 70-ата минута удвои, след като стреля отблизо, а германецът изби топката в гредата и тя влезе във вратата му. Стражът, който е собственост на Ливърпул, преди това няколко пъти спаси своите.

Все пак Лов върна едно попадение в 74-ата минута, а с него и надеждата на турците, които се хвърлиха напред, а гостите на контраатака довършиха своя противник. Първо Ндонгала вкара за 3:1 в 81-ата минута, а веднага след това Пьотровски прати топката за четвърти път в мрежата на Кариус. Лов върна още едно попадение, но това не помогна на съотборниците му да бъдат изпратени с бурни освирквания. Предният кръг "черно-белите" отстъпиха с 0:2 от Малмьо.

Генк излезе първи с шест точки, докато грандът от Истанбул е четвърти. Следващия кръг белгийците приемат Бешикташ.