Зенит отново с аванс от 5 точки пред втория (видео)

Зенит се наложи с 2:0 над гостуващия Ростов в едно от дербитата в 15-ия кръг на руската Прмиер лига. Грандът от Санкт Петербург стигна до успеха с попадения на Себастиан Дриуси и Александър Ерохин. По този начин питерци отново дръпнаха с 5 точки пред втория в класирането Краснодар, а Ростов е 5-и и в серия от три мача без победа.

Успехът беше много важен за Зенит, защото преди този мач питерци определено не се намираха в добра форма, а загубата от ЦСКА (Москва) намали преднината им на върха в класирането. Сергей Семак остави на пейката Клаудио Маркизио, а в средата на терена действаха Александър Ерохин, Далер Кузяев и Ернани. Дриуси и Роберт Мак партнираха на Артьом Дзюба в предни позиции.

Ростов пристигна в Санкт Петербург след ве поредни равенства, но все още се задържаше в Топ 5. Валерий Карпин заложи на системата 3-5-2, с Бьорн Сигурдарсон и Александър Зуев в атака.

В 5-ата минута Ернани пропусна чисто положение, а големият герой беше вратарят на гостите Сергей Песяков. Зенит обаче стигна до ранен гол и негов автор стана Дриуси. Аржентинецът се възползва от груба грешка на Рагнар Сигурдсон и простреля Песяков. Веднага след гола Маккато по чудо не вкара второ попадение за домакините.

В 28-ата минута Аяз Гулиев се престраши да стреля от около 30 метра и топката дори закачи гредата. В края на полувремето пък Миха Мевля намери с дълъг пас Дзюба, който изскочи сам срещу Песяков, но стражът на Ростов показа забележителен рефлекс.

След почивката Зенит се опита да владее по-продължително топката и да не позволява на гостите да стигат до статични положения, при които да използват високия ръст на Сигурдарсон и централните си защитници.

В 63-ата минута Дриуси центрира към Ерохин, който изпревари защитник на Ростов и направи безпомощен Песяков - 2:0. В края на двубоя Гулиев от гостите беше изгонен за два жълти картона.

В следващия кръг Ростов приема ЦСКА (Москва), а Зенит ще гостува на Арсенал (Тула).