Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Валверде със странен ход на почивката на "Камп Ноу"

Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде е изненадал всички в тима със свое действие по време на почивката на изминалия мач срещу Бетис, който шампионите загубиха с 3:4. След първите 45 минути домакините изоставаха с 0:2 след много слаба игра.
На полувремето той наредил на всичките си асистенти и помощен персонал да излязат от съблекалнята, за да може той да остане насаме с играчите, пише AS. Тогава той признал, че е допуснал грешка в тактиката, заради която тимът му изнемогваше. На дъската Валверде обяснил как наситената от петима играчи халфова линия на Бетис “гази” неговата, съставена в повечето време от само трима. Ето защо 54-годишният специалист не обвинил никого от футболистите си за каквото и да е, а сам поел вината.
42 Барселона - Бетис 3:4

Наставникът дал заръка на възпитаниците си да зарежат любимото си подаване на крак и разиграване, а да преминат на дълги пасове най-вече към Луис Суарес. Освен това с включването на Артуро Видал на почивката Валверде заложи на човек, който е доста по-енергичен в пресирането.