Реал Мадрид на Солари лети, Бензема се въплъти в ролята на голов лидер (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид се доближи на четири точки от Барселона след успех с 4:2 при гостуването си на Селта в сблъсък от 12-ия кръг на Примера. Карим Бензема изигра много силен мач и освен че вкара първия гол в 23-ата минута беше с основна заслуга за втория - автогол на Густаво Кабрал (56), удари греда и беше постоянна заплаха за вратата на "небесносините". Галиският тим се върна в играта след попадение на Уго Майо (61). Серхио Рамос отбеляза от дузпа в 83-ата, а в добавеното време вкараха Дани Себайос и Брайс Мендес. Така новият треньор Сантиаго Солари продължава с безупречния си ход и върна усмивките на Чамартин. Негативите от срещата са свързани с цели трима контузени. Каземиро, Серхио Регилон и Начо Фернандес напуснаха с травми.
Сантиаго Солари избра Лукас Васкес за трети нападател до Карим Бензема и Гарет Бейл. Аржентинският специалист отново се лиши от услугите на Марко Асенсио и Иско. Начо Фернандес застана до Серхио Рамос, а Алваро Одриосола и Серхио Регилон отново заеха места като бекове. Брайс Мендес и Софиан Буфал помагаха в атака на Яго Аспас и Максимилиано Гомес.
Във втората минута Одриосола се впусна по дясното крило, върна извън наказателното за Бензема, който стреля силно, но вратарят Серхио Алварес изби, а след това Одриосола беше в засада. Минута по-късно Бензема беше още по-близо до попадение. Френският нападател получи в наказателното поле и стреля по земя към далечния ъгъл, а топката облиза гредата от външната страна. В петата Буфал овладя в наказателното и стреля по диагонала, Макси Гомес чукна топката, но не достатъчно и тя излезе в аут, минавайки близо до гредата.
В седмата минута мадридистите изтръпнаха, след като Каземиро пострада наглед зловещо, за което говореше и гримасата по лицето му. Макси Гомес фаулира бразилеца и кракът на номер 14 се изви обезпокояващо. В крайна сметка Каземиро се върна на терена и всички си отдъхнаха. Десетина минути по-късно все пак Каземиро беше сменен. В 11-ата Тони Кроос шутира от 22 метра, пращайки топката покрай сглобката. Две минути по-късно Макси Гомес се измъкна от Серхио Рамос, но сам срещу вратаря би в краката на Тибо Куртоа. Повторенията показаха, че по-скоро има засада.
В 19-ата Окай стреля с глава след корнер и топката се отби в страничната греда. При добавката по-близо беше Рамос и той изчисти. В 23-ата Лука Модрич блесна с великолепно извеждащо подаване за Бензема. Карим се опази от засадата, овладя страхотно и без забавяне реализира с удар в близкия ъгъл - 0:1.
В 33-ата вратарят на галиския тим не успя да се намеси при центриране и заби топката в главата на Бензема, след което тя излезе в аут. Две минути по-късно номер 9 отново се отличи с чудесно действие. Той се измъкна от засадата, нахлу до аутлинията и центрира ниско. Бейл се размина с топката, тя стигна до Тони Кроос, който при почти празна врата ритна над гредата.
В 43-ата домакините създадоха добра голова ситуация. Буфал се измъкна от двама футболисти на "лос бланкос" и подаде към Брайс Мендес. Испанският новонационал избра да шутира и провокира Куртоа да плонжира и избие. Яго Аспас очакваше топката и може би имаше по-добри шансове за гол. В края на полувремето Санти Солари извърши втора принудителна смяна, изваждайки Регилон.
В 49-ата Уго Майо центрира отдясно към далечната греда, където непокритият Яго Аспас стреля с глава към близкия ъгъл - покрай гредата, а и Куртоа беше на точното място. Минута по-късно Бензема направи пореден силен рейд, стреля фалцово от 17 метра, прехвърли вратаря, но нямаше късмет и топката срещна напречната греда.
В 56-ата "лос меренгес" стигнаха до втори гол. Одриосола отне топката в близост до наказателното поле, Бензема финтира съперник, навлезе и шутира към близкия ъгъл. Серхио Алварес отклони с крак, топката се отби от гредата, след което отиде в тялото на тичащия към голлинията Густаво Кабрал - 0:2. Номер 9 на мадридчани отново показа силата си и изработи второто попадение.
Домакините реагираха бързо. В 61-ата техният капитан Уго Майо реализира красиво попадение от въздуха. Десният защитник се освободи без топка в наказателното поле и отправи страхотен удар с десния крак към далечния ъгъл - 1:2. В 66-ата и Начо Фернандес получи контузия. Солари трябваше да извърши три принудителни смени, като този път пусна Марко Асенсио. Две минути по-късно и Одриосола легна на тревата заради болки, но все пак продължи. В 69-ата Яго Аспас се стрелна фронтално и от 20 метра шутира силно в към левия ъгъл на Куртоа. Белгийският национал плонжира и направи страхотно спасяване.
В 81-ата Одриосола изработи дузпа за европейския крал. Асенсио подаде към Модрич, който изведе десния защитник. Бившият играч на Реал Сосиедад загуби контрол върху топката, но Жунка глуповато сложи крак и го спъна. Серхио Рамос отново заложи на дузпа в стил "Паненка" и пак сполучи. Капитанът копна топката, Серхио Алварес се хвърли в левия ъгъл и въпреки усилията да избие не достигна до топката - 1:3.
В 90-ата резервата Дани Себайос вкара превъзходен гол за 1:4. Бившият играч на Бетис напредна до дъгата и шутира мощно, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Серхио Алварес. В 93-ата Брайс Мендес вкара за 2:4 след шут от пеналта, при който топката се отклони от крака на Себайос и залъга Куртоа.
Предстои седмица за мачове на националните отбори и почивка от клубен футбол.