Лудогорец не успя и от шестия опит! Цюрих се измъкна в Разград (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец не успя да усети вкуса на победата в тазгодишната компания в групите на Лига Европа. Българският шампион не записа успех и от шестия си опит. "Орлите" завършиха 1:1 с Цюрих в последния си двубой. Равносметката на тима е две загуби и четири равенства.
Първото попадение в днешната среща вкара Одей в 22-ата минута, а в 45-ата Шверчок изравни.
Лудогорец може да съжалява, че не взе трите точки, тъй като създаде няколко чисти голови положения. Веднъж и гредата спаси швейцарския отбор, който почти не застраши вратата на Хорхе Броун.
Двата тима отделиха десетина минути за разузнаване и в началото на срещата бе спокойно на терена. В 13-ата минута българският шампион създаде първата по-сериозна опасност. Якуб Шверчок влезе навътре и шутира, но стражът на гостите заложи на сигурното и изби. При добавката Марселиньо не успя да намери целта.
Малко по-късно Шверчок нахлу мощно и се опита да намери Вандерсон, но малко не достигна на бразилеца да засече във вратата.
В 22-ата Цюрих успя да отбележи при първата си по-опасна атака. След центриране от фаул Одей опъна мрежата, след удар отблизо с глава - 0:1!

В 28-ата минута Марселиньо изведе сам срещу вратаря Шверчок, който първо не успя да овладее добре топката, а после и да прехвърли стража на швейцарците.
Три минути по-късно късметът изневери на Натанаел. Бразилецът изпълни майсторски пряк свободен удар, но напречната греда се оказа верен помощник на вратаря Ванинс.
Така се стигна до 45-ата минута, когато Шверчок се възползва от грешка на бранител на Цюрих и с прецизен изстрел с вътрешната част на ходилото изравни - 1:1!
Първата голова ситуация през втората част бе пред вратата на Цюрих. Вандерсон бе изведен на добра позиция, но се забави да шутира и притичал играч на гостите изчисти в корнер. През вторите 45 минути гостите бяха доста вяли и плахи в атака и съвсем логично всичко интересно се случи пред тяхната врата.

Малко по-късно бразилецът отново пробва късмета си, но този път мерникът му се оказа неточен.
В 70-ата минута главният рефер не зачете гол на българския шампион заради засада на Сисиньо.
В 79-ата минута и пред Светослав Дяков се отвори добра възможност за отбелязаване на гол. Бившият национал обаче шутира твърде неточно.
В края на мача възпитаниците на Антони Здравков хвърлиха всички сили в атака и на два пъти застрашиха сериозно вратата на гостите от Швейцария. Първо Кешерю отправи мощен изстрел, но вратарят на Цюрих внимаваше и спаси. Последва остър набез на Сисиньо, който си извоюва отлична позиция за стрелба. Вместо да завърши атаката с изстрел, бразилецът реши да залъгва и сбърка, и по този начин равенството се запази.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЮРИХ 1:1