Челси се размина със стопроцентовия актив в групите на Лига Европа след красиви голове и асистенция на Миланов (видео)

Челси не успя да завърши със стопроцентов актив участието си в груповата фаза на Лига Европа, след като направи 2:2 с МОЛ Види в Будапеща. Двубоят нямаше голямо значение за лондончани, които вече си бяха осигурили първото място в Група L. Вилиан (30') даде аванс на английския тим, но автогол на Итън Ампаду (32') върна надеждите на унгарския шампион. МОЛ стигна до пълен обрат в началото на второто полувреме след страхотен гол на Лоик Него (56') и асистенция на Георги Миланов, който имаше важна роля и в ситуацията за автогола на гостите. Този резултат не свърши работа на домакините, които останаха на трето място в класирането, след като БАТЕ (Борисов) спечели срещу ПАОК и така окупира втората позиция.

Българският национал Георги Миланов очаквано започна като титуляр за домакините.

Маурицио Сари бе направил десет промени в сравнение със състава, който започна при победата над Манчестър Сити през уикенда. Единствено Вилиан бе запазил мястото си сред титулярите. Алваро Мората стартира на върха на атаката.
Гостите съвсем очаквано имаха огромно предимство по отношение на контрола върху топката, която владееха в 75% от времето. В 30-ата минута Вилиан изпълни специалитета си и матира Ковачик директно от пряк свободен удар. Само 90 секунди след това обаче МОЛ се върна в мача. Хусти центрира от корнер, Миланов отклони на близката греда, а младият Ампаду се опита да изчисти с глава, но прати топката в собствената си врата - 1:1.
В 42-рата минута домакините организираха добра атака. Него получи в наказателното поле и стреля от 15-ина метра, но Кабайеро внимаваше и изби.
В 56-ата минута унгарският шампион стигна до пълен обрат. Георги Миланов проби отляво и центрира към далечната греда, където Него засече със зрелищно воле, пращайки топката в близкия на Кабайеро ъгъл.
1/4 час преди края Оливие Жиру, който се появи в игра в последната минута на първата част на мястото на получилия контузия Мората, изравни. Вторият гол за Челси отново падна след перфектно изпълнение на фаул от 20-ина метра.
Челси завърши на първо място в Група L с актив от 16 точки. БАТЕ е втори с 9 пункта, докато МОЛ Види остана със седем. На последно място, с три точки, завърши ПАОК.