Страхотен гол на Деле Али донесе обрат и радост на Тотнъм на "Боксинг дей" (видео)

Тотнъм се доближи на три точки от четвъртото място, след като стигна до обрат и победа с 2:1 у дома над Брайтън в първия двубой от празничната програма на "Боксинг дей" във Висшата лига. "Чайките" изиграха силно първо полувреме на "Тотнъм Хотспър Стейдъм" и до голямата степен поведоха заслужено след гол на Адам Уебстър (37'). След почивката тимът на Жозе Моуриньо се представи доста по-добре и стигна до пълен обрат след попадение на Хари Кейн (53') и много технично изпълнение на Деле Али (72').

Моуриньо бе направил две промени в своя състав в сравнение с дербито с Челси. Райън Сесеньон започна за първи път като титуляр в Премиър лийг, като той зае мястото на наказания Хюн-Мин Сон. Хари Уинкс пък замени Ерик Дайър.

Греъм Потър беше предприел цели пет корекции в сравнение със загубата от Шефилд Юнайтед. Есекиел Скелото, Шейн Дъфи, Бернардо, Стивън Алзат и Аарън Конъли бяха титуляри днес.
В деветата минута Сесеньон получи извеждащо подаване от Алдервейрелд, но неговият удар срещна гредата. Впоследствие стана ясно, че страничният рефер е вдигнал правилно флага си за засада, така че дори топката да беше влязла във вратата, попадение нямаше да има.
Брайтън обаче стоеше напълно равностойно в тези минути и дори владееше повече топката. В 13-ата минута Стивън Алзат стреля добре от около 25 метра, но Гасанига внимаваше и спаси.
В 24-тата минута Хари Кейн бе изведен зад отбраната и стреля покрай Райън, но попадението правилно бе отменено заради засада, макар и тя да бе доста тънка.
Брайтън откри резултата в 37-ата минута, след като Адам Уесбстър засече с глава центриране на Паскал Грос от фаул. Свободният удар бе отсъден за шпагат на Хари Уинкс, който се опита да спре контраатака на гостите. Халфът на Тотнъм претендираше, че изобщо не е докоснал своя съперник, но нарушение бе отсъдено, а Уинкс получи и жълт картон.
Тотнъм стартира активно втората част. В 53-тата минута домакините стигнаха до изравнително попадение с голяма доза късмет. Моура проби през центъра, като задържа топката между няколко бранители. Уебстър изчисти, но се получи рикошет в Стивънс, след което кълбото се озова на пътя на Кейн. Първоначалният изстрел на нападателя бе избит от Райън, но Кейн направи добавка от въздуха - 1:1.
Тотнъм продължи да играе по-добре през втората част. В 68-ата минута обаче гостите получиха свободен удар пред границата на наказателното поле. Грос изпълни добре, но Гасанига боксира.
В 72-рата минута "шпорите" заслужено стигнаха до пълен обрат. Дълго подаване на Ериксен стигна до Орие, който с едно докосване върна към Деле Али. Халфът стреля много технично от движение, прехвърляйки Райън.
До края Брайтън не успя да промени нищо и в крайна сметка Тотнъм заслужено се поздрави с успех на "Боксинг дей". В 90-ата минута Мат Райън дори лиши Али от втори гол, след като спаси силен удар на халфа, останал сам срещу него.