Джонатан Кафу се завърна в игра при победа на Бордо (видео)

Отборът на Бордо постигна домакинска победа с 2:1 над Монако в двубой от 14-ия кръг на Лига 1. Любопитното е, че като титуляр за жирондинците започна бившият играч на Лудогорец Джонатан Кафу, който беше заменен в 90-ата минута. Това беше първи официален двубой за бразилеца през 2019 г., като последният му мач преди това беше за Цървена звезда при победата с 4:1 над Бачка Топола за Купата на Сърбия на 21 ноември миналата година.

Монегаските поведоха в резултата в 15-ата минута, когато Александър Головин цетрира, а Уисам Бен Йедер с глава насочи топката към Ислам Слимани, който я прати в противниковата мрежа. Домакините обаче стигнаха до пълен обрат. В 29-ата минута Пабло изравни с глава след изпълнение на корнер. В 67-ата минута при пряк свободен удар Слимани игра с ръка в собственото си наказателно поле, заради което получи втори жълт и съответно червен картон. Никола де Превил се зае да изпълни отсъдената дузпа и я превърна в гол за крайното 2:1.

Така Бордо се изкачи на третата позиция в класирането с актив от 22 точки, докато Монако е 14-и с четири пункта по-малко.