Фортуна остави Кьолн под чертата (видео)

Фортуна (Дюселдорф) записа трета победа от началото на шампионата в германския елит, след като надигра съседите от Кьолн с 2:0 на свой терен в мач от 10-ия кръг. Още на този сравнително ранен етап от сезона на двубоя се гледа като на директна битка за оцеляване. И двата отбора изпитват сериозни трудности от началото на надпреварата и едва ли ще се целят в нещо повече от спасението си.

Домакините играха доста по-добре и заслужено стигнаха до трите точки. Роувен Хенингс вкара за 1:0 от дузпа в 38-ата минута. 13 минути по-рано централният нападател беше ударил греда.

Бързоногият халф Ерик Томи подсигури победата за Фортуна в 61-вата минута след контраатака.

За Кьолн това е седмо поражение и отборът остава в зоната на изпадащите.