Фортуна повали Майнц с късен гол (видео)

Отборът на Фортуна (Дюселдорф) спечели с 1:0 срещу гостуващия Майнц 05 в двубой от осмия кръг на Бундеслига. Роувен Хенингс се разписа в 82-ата минута. Домакините играха с човек повече цяло второ полувреме.

През първото полувреме двата тима отправиха общо един удар в очертанията на една от двете врати. Домакините бяха малко по-активни, но безрезултатно. В добавеното време на първата част Едмилсон Фернандеш получи втори жълт картон за опасна игра. Роденият в Швейцария футболист вдигна прекалено високо крака си и дори нарани своя съперник.
Домакините се възползваха от кадровото си предимство и през второто полувреме се пренесоха пред наказателното поле на Майнц. Опитите им донесоха гол в последните минути на срещата. Нико Гиселман центрира на първа греда, Роувен Хенингс изпревари своя пазач и реализира с глава за 1:0.