Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Херта помете Фортуна за трета поредна победа (видео)

Отборът на Херта продължава възходящото си представяне в Бундеслигата. Берлинчани записаха трета поредна победа в актива си, след като се наложиха с 3:1 в домакинството си на Фортуна (Дюселдорф) от 6-ия кръг. Точни за успеха на домакините бяха Ведад Ибишевич (37), Джавайро Дилросън (44) и Владимир Дарида (62). Преди това пък за Фортуна резултатът откри Роувен Хенингс от дузпа.

Гостите първи взеха преднина в срещата. В 32-ата минута Дедрик Боята извърши нарушение срещу Оливер Финк в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Роувен Хенингс изпълни наказателния удар и не сгреши за 0:1.

Херта обаче бързо се окопити и до края на полувремето направи пълен обрат. В 37-ата минута Мариус Волф центрира за Ведад Ибишевич, който отблизо засече кълбото във вратата за 1:1. В 44-ата минута Владимир Дарида центрира отдясно за Джавайро Дилросън, който отбеляза страхотен гол от воле за 2:1.

През втората част берлинчани продължиха да са по-активни и в 62-ата минута стигнаха и до трето попадение. Доди Лукебакио направи страхотен рейд през няколко защитници, след което подаде за Дарида, който без проблеми реализира за 3:1.

С тази победа Херта събра актив от 10 точки и излезе на 7-ото място в класирането. Фортуна пък допусна трета поредна загуба и общо пети мач без успех на сметката си, като остава на 14-ото място с 4 точки.