Свиленград отнесе Карнобат (видео)

Отборът на Свиленград продължава по график и записа нов изразителен успех след този с 3:0 над Гигант (Съединение). Този път свиленградчани разбиха с 4:0 Карнобат на стадион “Колодрума” в мач от 14-ия кръг на Трета лига - Югоизток.

Домакините показаха доста приятен за окото футбол и логично спечелиха. Тон на голеадата даде Чавдар Иванов с прекрасен изстрел от фаул с левия крак. До края на първото полувреме Димитър Панталеев покачи, изведен очи в очи с вратаря на Карнобат Даниел Желев. Добрите действия на свиленградчани продължиха и през второто полувреме.

Добра триходова акция между Григор Георгиев, Филип Сантов и Васил Сантов завърши с нарушение в наказателното поле срещу последния. Зад точката за изпълнение на дузпа застана Мариян Тонев, който реализира за 3:0. Мачът приключи с нов гол на Димитър Панталеев, който отново бе изведен очи в очи с вратаря, пусна топката покрай него и на празна врата оформи крайното 4:0. В класирането Свиленград вече заема 4-о място с актив от 26 точки, а Карнобат остава на последно място с 9 пункта. В следващия 15-и кръг свиленградчани гостуват на Сокол (Марково), който също е застрашен от изпадане.